Zmieszano 10kg cukierków I gatunku i 20kg II gatunku . Cena 1 kg cukierków I gatunku równa jest m zł , a cena 1kg II gatunku jest o 2 zł niższa . Oblicz cenę 1kg mieszanki m zł = 10 I gatunek= 10 zł za 1 kg II gatunek = 8 zł za 1 kg I gat. = 10 kg x 10 zł = 100 zł II gat.= 20 kg x 8 zł = 160 zł czyli 30 kg mieszanki = 100 zł + 160 zł 30 kg = 260 zł 30 kg ----------------260 zł 1 kg -------------------x x = 260 : 30 x = 8,66 zł za 1 kilogram mieszanki i to jest odp. lub 8 i 1/3
10m + 20(m-2)=10m +20m - 40= 30m - 40 <-- cena 30kg mieszanki (30m-40)÷30= m- 1⅓ <-- cena 1 kg mieszanki myślę że to powinno być tak zrobione pozdrawiam ;**
Zmieszano 10kg cukierków I gatunku i 20kg II gatunku. Cena 1kg cukierków I gatunku równa jest m zł, a cena 1kg II gatunku jest o 2zł niższa. Oblicz cenę 1kg mieszanki.
Zmieszano 10kg cukierków I gatunku i 20kg II gatunku. Cena 1kg cukierków I gatunku równa jest m zł, a cena 1kg II gatunku jest o 2zł niższa. Oblicz cenę 1kg mieszanki....
Zmieszano 10kg cukierków I gatunku i 20kg II gatunku . Cena 1 kg cukierków I gatunku równa jest m zł , a cena 1kg II gatunku jest o 2 zł niższa . Oblicz cenę 1kg mieszanki
Zmieszano 10kg cukierków I gatunku i 20kg II gatunku . Cena 1 kg cukierków I gatunku równa jest m zł , a cena 1kg II gatunku jest o 2 zł niższa . Oblicz cenę 1kg mieszanki...