Wady i zalety promieniotwórczości. Przynajmniej 1 strona A5 (z zeszytu) W punktach lub od myślników .!

Zalety: 1. Potężnie źródło energii o wydajności setki razy większej od węgla kamiennego, 2. Eksploatacja nie wydziela do atmoswery szkodliwych gazów takich jak tlenki siarki, tlenki węgla, i inne szkodliwe dla środowiska wyziewy jak w przypadku węgla kamiennego czy jakiegokolwiek spalania. 3. Dużo większa wydajność niż na przykład elektrownie wiatrowe, wodne czy słoneczne. 4. Można utrwalić żywność wydłużając jej termin przydatności do spożycia wielokrotnie. 5. Zastosowania w medycynie do na przykład bomby kobaltowej ratującej ludzkie życie przez zniszczenie komórek rakowych. 6. Zastosowanie w aparacie rentgenowskim. Wady: 1. Ryzyko skażenia środowiska. 2. Brak możliwości skutecznego składowania odpadów. 3. Olbrzymie koszty budowy elektrowni, a po wyeksploatowaniu pozostają hektary zabetonowaniej ziemi. 4. Możliwość wystąpienia chorób popromiennych u osób pracujących z takimi materiałami. 5. Wysoka skuteczność broni jądrowej.