Wypisz: Siedem grzechów głównych, siedem sakramentów świętych, główne prawdy wiary, dziesięć przykazań kościelnych 5 warunków spowiedzi.

Wypisz: Siedem grzechów głównych, siedem sakramentów świętych, główne prawdy wiary, dziesięć przykazań kościelnych 5 warunków spowiedzi.
Odpowiedź

7 grzechów głownych Pycha Chciwość Nieczystość Zazdrość Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu Gniew Lenistwo 7 sakramentów świętych Chrzest Bierzmowanie NajświętszySakrament Pokuta Namaszczenie chorych Kapłaństwo Małżeństwo Główne prawdy wiary Jest jeden Bóg. Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze. Są trzy osoby boskie Bog Ojciec, Syn Boży, i Duch Święty. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Dusza ludzka jest nieśmiertelna. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.  10 przykazań 1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. 2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno. 3. Pamiętaj, abyś dzień świety święcił. 4. Czcij ojca swego i matkę swoją. 5. Nie zabijaj. 6. Nie cudzołóż. 7. Nie kradnij. 8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. 9. Nie pożądaj żony bliźniego swego. 10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest. 5 warunków spowiedzi. 1.Rachunek sumienia 2 Żal za grzechy 3 Mocne postanowie poprawy 4 szczera spowiedź 5. zadość uczynienie panu bogu i bliźniemu.

Siedem grzechów głównych 1. Pycha. 2. Chciwość. 3. Nieczystość. 4. Zazdrość. 5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu. 6. Gniew. 7. Lenistwo. Siedem sakramentów świętych 1. Chrzest. 2. Bierzmowanie. 3. Najświętszy Sakrament. 4. Pokuta. 5. Namaszczenie chorych. 6. Kapłaństwo. 7. Małżeństwo. Główne prawdy wiary 1. Jest jeden Bóg. 2. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze. 3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. 4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł za krzyżu dla naszego zbawienia. 5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna. 6. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna. Pięć przykazań kościelnych 1. W niedzielę i święta we Mszy świętej nabożnie uczestniczyć. 2. Przynajmniej raz w roku spowiadać się. 3. Przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąć. 4. Ustanowione przez Kościół dni święte święcić. 5. Posty nakazane zachowywać. Dziesięć Przykazań Bożych Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. 2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno. 3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. 4. Czcij ojca swego i matkę swoją. 5. Nie zabijaj. 6. Nie cudzołóż. 7. Nie kradnij. 8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. 9. Nie pożądaj żony bliźniego swego. 10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest. Warunki Sakramentu Pokuty Rachunek sumienia. Żal za grzechy. Mocne postanowienie poprawy. Spowiedź szczera. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.

Dodaj swoją odpowiedź