Praca Semestralna ! Temat: Przystosowania płazów do życia wodno-lądowego, płazy chronione w Polsce. Proszę o jak najwięcej informacji, dam naj .

Praca Semestralna ! Temat: Przystosowania płazów do życia wodno-lądowego, płazy chronione w Polsce. Proszę o jak najwięcej informacji, dam naj .
Odpowiedź

przystosowania: wilgotna skóra-wymiana gazowa zmiennocieplność gruczoły sluzowe serce posiada 2przedsionki i 1 komora parzyste koncyny Ochrona: Głównie chronione sa ich siedliska.Czest a to jeziora i bagna .Dal ochrony buduje sie małe tunele na ulicy by mogły przejsc przez jezdnie nie prejechane.Ustawia sie rowniesz znaki ostrzegawcze.

Przystosowania płazów do życia wodno-lądowego: -skóra pokryta śluzem, który ułatwia poruszanie się w wodzie i zabezpiecza przed wyschnięciem na lądzie; -płuca są wydajnym organem wymiany gazowej na lądzie (formy larwalne mają skrzela które zanikają nim wyjdą one na ląd) -skoczne odnóża tylne, które ułatwiają poruszanie na lądzie a w wodzie są napędem dzięki palcą połączonym błoną pławną. Ochrona płazów: Wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem. W Polsce wszystkie płazy są chronione. Ochrona płazów sprowadza się głównie do ochrony siedlisk, tj. stosunkowo płytkich zbiorników słodkowodnych i terenów w ich pobliżu. W celu ratowania płazów można stawiać znaki ostrzegawcze i taśmy zabezpieczające zwierzęta przed wtargnięciem na drogę lub okresowo drogi te wyłączać z ruchu pojazdów (co w Polsce jest rzadkością).

Dodaj swoją odpowiedź