Na podstawie analizy podanego utworu fragmentu i znajomości całego utworu scharakteryzuj Wertera. Zwróć uwagę na rolę miłości i literatury w życiu bohatera oraz jego stosunek do natury prosze o pomoc..

Na podstawie analizy podanego utworu fragmentu i znajomości całego utworu scharakteryzuj Wertera. Zwróć uwagę na rolę miłości i literatury w życiu bohatera oraz jego stosunek do natury prosze o pomoc..
Odpowiedź

Werter to bohater romantyczny . buntuje się przeciew normom społecznym i patrzy świat przez pryzmat uczuc (czyta homera i pieśni osjana ) jest samotny i czuje ból egzystencji zakochał się od piwrwszego wejrzenia w Szarlotcie S. córce komisarza S. (piękna młóda kobieta zaręczona z albertem) specjalnie dla niej przeprowadził sie do Waldheim.dla wertera lotta to ideał kobiety nie widzi po za nią świata. JEst człowiekiem niezwykle wrażliwym . brak odwzajemnienia uczyc przez Lotte zmusza go do popełnienia samobójstwa.Werer wyjechał do Waldheim z powodu miłosnej afery . szuka bliźniaczej duszy którą stanie się lotta jest bohaterem który poznał nieszczęsliwą miłosc buntuje sie przeciw niesprawiedliwosci nie uznaje podziałów w społeczenstwie(niesprawiedliwie został potraktowany na obiedzie u hrabiego c gdyż należał do mieszczan) Miłośc do lotty nadaje sens jego życiu. jest dla niego jednocześnie siłą destruktywną.rozstanie z lottą jest dla niego równie bolesne jak widok jej w objęciach Alberta którego Lotta bardzo kochała. Werter jest człowiekiem ktróry przez czytanie Homera spogląda na świat nie jak realista ale bardziej jak romantyczny kochanek.jest nie tylko uczuciowy przez to że patrzy na swiat przez pryzmat poezji, kocha naturę .Werter opierając sie na wiedzy z ksiązkach uwazał ze istnieje miłosc doskonała absolutna .Idealizuje lotte .Jego miłosc jest platoniczna . Razem z lottą kochał dzieci .werter uwazał je za najpiekniejszy symbol naiwosci .Nie uznaje podziałów i roznic społecznych jakich kolwiek konwenansow ktore mogły by przeszkodzic mu w towarzystwie.Jest osamotniony.Za najlepszego przyjaciela uwaza Wilhelma ktory jest powiernikiem jego tajemnic.Werter odczuwa tzw Weltschmerz to znaczy choroba istnienia .Tylko w smierci widzi mozliwosc uwolnienia sie od obłedu i cierpienia tylko tyle wiem :):*

Dodaj swoją odpowiedź