Za 8 lizaków zapłacono 9,60 zł. ile nalezy zaplacic za 6 takich lizakow ? Mama kupila 2,6 kg truskawek, z czego 0,4 przeznaczyla na placek, 0,35 pozostalych na kompot, a reszte na koktajl. ile dag truskawek przeznaczyla mama na koktajl ?

Za 8 lizaków zapłacono 9,60 zł. ile nalezy zaplacic za 6 takich lizakow ? Mama kupila 2,6 kg truskawek, z czego 0,4 przeznaczyla na placek, 0,35 pozostalych na kompot, a reszte na koktajl. ile dag truskawek przeznaczyla mama na koktajl ?
Odpowiedź

1.2*6=7.20 2.6-0.4-0.35=1.85

1. 9,60zł:8=1,20zł 1,20zł∧6=7,20zł 2. 0,4+0,35=0,75 2,6-0,75=1,85 kg

Za 8 lizaków zapłacono 9,60 zł. ile nalezy zaplacic za 6 takich lizakow ? 8x=9,60 x=1,20-cena 1 lizaka 6*1,20=7,20 Za 6 lizaków trzeba zapłacic 7,20 Mama kupila 2,6 kg truskawek, z czego 0,4 przeznaczyla na placek, 0,35 pozostalych na kompot, a reszte na koktajl. ile dag truskawek przeznaczyla mama na koktajl ? 2,6*0,4=1,04 -0,4 przeznaczyla na placek 2,6-1,04=1,56 1,56*0,35=0,546 -0,35 pozostalych na kompot 1,56-0,546=1,014 1,014 truskawek przeznaczyla mama na koktajl

Dodaj swoją odpowiedź