mama kupiła 3/4 kg sera po 24,4 zł, 20 dagszynki po 36 zł,1,6 kg mięsa po 26 zl oraz 40 dag pomidorów po 12 złza kg. Oblicz,ILE WAŻYŁY ZAKUPY IMILE ZA NIE ZAPŁACIŁA MAMA...

mama kupiła 3/4 kg sera po 24,4 zł, 20 dagszynki po 36 zł,1,6 kg mięsa po 26 zl oraz 40 dag pomidorów po 12 złza kg. Oblicz,ILE WAŻYŁY ZAKUPY IMILE ZA NIE ZAPŁACIŁA MAMA...
Odpowiedź

0,75 kg*24,4 = 18,3 zł- ser 0,2*36= 7,2 szynka 1,6*26=41,6- mięso 0,4*12=4,8 zł- pomidory 0,75+0,2+1,6+0,4=4,55 kg 18,3+7,2+41,6+4,8=65,9 cena zakupów

0,75x24,4=18,3zł 0,2x36=7,2zł 1,6x26=41,6 0,4x12=4,8zł 18,3+7,2+41,6+4,8=71,9zł 0,75+0,2+1,6+0,4=2,95kg

¾kg = 0,75 kg 24,42 * 0,75 = 18,2 zł 36 * 0,2 = 7,2zł 1,6 * 26 = 41,6zł 12 * 0,4 = 4,8 Waga: 0,75 + 0,25 + 1,6 + 0,4 = 3kg Cena : 18,2 + 7,2 + 41,6 + 4,8 = 71,8 zł

Dodaj swoją odpowiedź