Kasia dostała od mamy 20 zł na zakupy. ile dostanie reszty jeżeli miała kopic 40 dag sera po 15,40 zł 16 dag cukierków po 12,50 zł 2 chleby po 1,75 zł i 0,35 kg wędliny po 16 zł

Kasia dostała od mamy 20 zł na zakupy. ile dostanie reszty jeżeli miała kopic 40 dag sera po 15,40 zł 16 dag cukierków po 12,50 zł 2 chleby po 1,75 zł i 0,35 kg wędliny po 16 zł
Odpowiedź

40 dag -x 100 dag--15,40 x=40*15,40/100=6,16 zł <----- tyle zapłaciła za ser 16dag---x 100 dag-- 12,50 x=12,5*16/100=2 zl <--- tyle zapłaciła za cukierki 1,75 zł *2=3zl <---- tyle zapłaciła za 2 chleby 35 dag---x 100 dag----16 zl x=35*16/100=5,6 zl <--- tle zapłaciła za wędlinę. czyli razem zapłaciła; 6,16 zł+2zl+3zl+5,6 zl=16,76 czyli zostalo jej reszty ; 20-16,76=3,24 zl

15,40 razy 0,40=6,16 12,50 razy 0,16=2 2razy1,75=4,50 16razy0,35=5,60 20-6,16-2-4,50-5,60=1,74 odp otrzymała1,74 reszty

Dodaj swoją odpowiedź