Udowodnij, że "Kamienie na szaniec" to literatura faktu

Udowodnij, że Kamienie na szaniec to literatura faktu . Książkę pt. „Kamienie na szaniec” napisał Aleksander Kamiński, który żył w tatach 1903-1978. Był twórcą ruchu zuchowego w Polsce, naukowcem i pisarzem.
Pierwszym argumentem stwierdzającym że „Kamienie na szaniec” jest literaturą faktu to , że występuje autentyzm przestrzeni - nazwy miejscowości, topografii stolicy. Przykładem tego argumentu jest że akcja toczy się np. pod Arsenałem, stare miasto, w gimnazjum imienia Stefana Batorego, pomnik Kopernika, ogród saski a także na ulicach Miodowej, Marszałkowskiej, Puławskiej.
Drugim argumentem jest dokładne określenie czasu wydarzeń. Przykładami potwierdzającymi ten argument jest że w książce występują prawdziwe daty. 1 września 1939 roku wybuch II wojny światowej, styczeń 1940 Alek i Rudy zostają szklarzami, noc z 1942 na 1943 wysadzenie pociągu z bronią niemiecką.
Kolejnym argumentem jest autentyzm postaci, przykładem tego argumentu jest to że w książce występują prawdziwe postacie. Tymi postaciami byli miedzy innymi: Jan Bytnar(Rudy), Tadeusz Zawadzki{Zośka), Aleksy Dawidowski(Alek).
Następnym argumentem jest autentyzm wydarzeni. Przykładem jest to, że w książce występuje godzina policyjna, bitwa pod arsenałem, rozstrzelania ludzi, łapanki na ulicach, wysadzenia mostów.
Z powyższych argumentów wnika że książka Aleksandra Kamieńskiego pt. „Kamienie na szaniec” jest literatura faktu. Z ta książką śmiało możemy wędrować po Warszawie i na pewno się nie zgubimy. Historycy potwierdzili wszystkie fakty jakie zostały opisane w książce pt. „Kamienie na szaniec”.

Dodaj swoją odpowiedź