bardzo bardzo bardzo wazne !!!!!!!! Do stołówki kupiono 80 opakowan makaronu po 5.50 za opakowanie i o 15 mniej opakowan ryzu po 4.20 zł za opakowanie. Na zakupy hurtownia udzieliła 5 % rabatu. Ile zapłacono za zakupy !?

bardzo bardzo bardzo wazne !!!!!!!! Do stołówki kupiono 80 opakowan makaronu po 5.50 za opakowanie i o 15 mniej opakowan ryzu po 4.20 zł za opakowanie. Na zakupy hurtownia udzieliła 5 % rabatu. Ile zapłacono za zakupy !?
Odpowiedź

Makaron: 80* 5,50zł= 440zł Ryż: 80-15= 65 65* 4,20zł= 273zł Suma: 440zł+273zł= 713zł 713zł*5%= 35,65zł 713zł- 35,65zł= 677,35zł Odp. Za zakupy zapłacono 677,35zł. Licze na najlepsze:).

Dodaj swoją odpowiedź