zakupiles na targu 50kg jablek po cenie hurtoweji zaplaciles za nie 100zlotych. w sklepie kilogram jablek tej samej odmiany kosztowal2zl i 60gr.oblicz ile zaoszczedziles kupujac jablka po cenie hurtowej plis odpowiedz dam najlepsze

zakupiles na targu 50kg jablek po cenie hurtoweji zaplaciles za nie 100zlotych. w sklepie kilogram jablek tej samej odmiany kosztowal2zl i 60gr.oblicz ile zaoszczedziles kupujac jablka po cenie hurtowej plis odpowiedz dam najlepsze
Odpowiedź

260*50=130zł 130zł-100zł=30zł zaoszczędziłeś 30 zł te zadanie było na spr. kompetencji

100zl:50kg= 2zl za kg 2.6zl * 50 kg= 130zl 130zl - 100zl= 30zl tyle zaoszczedzilam

Dodaj swoją odpowiedź