Jeżeli 1kg wędliny kosztuje 18,50zł to ile będzie kosztowało 10 dag tej wędliny? podaj obliczenia ;/
Jeżeli 1kg wędliny kosztuje 18,50zł to ile będzie kosztowało 10 dag tej wędliny? podaj obliczenia ;/
1,85 zł 10 dag = 1/10 kg 1/10 z 18,50 zł = 1,85 zł
0,10*18,50=1,85zł