Jeżeli 1kg wędliny kosztuje 18,50zł to ile będzie kosztowało 10 dag tej wędliny? podaj obliczenia ;/

Jeżeli 1kg wędliny kosztuje 18,50zł to ile będzie kosztowało 10 dag tej wędliny? podaj obliczenia ;/
Odpowiedź

1,85 zł 10 dag = 1/10 kg 1/10 z 18,50 zł = 1,85 zł

0,10*18,50=1,85zł

Dodaj swoją odpowiedź