Za 1 m jedwabiu niebieskiego i 3 m jedwabiu w kwiaty mama zapłaciła 200 zł. Metr jedwabiu niebieskiego kosztował 60 zł. Ile kosztował 1 metr jedwabiu w kwiaty? Obliczenie: Odpowiedź: Proszę o pomoc.

Za 1 m jedwabiu niebieskiego i 3 m jedwabiu w kwiaty mama zapłaciła 200 zł. Metr jedwabiu niebieskiego kosztował 60 zł. Ile kosztował 1 metr jedwabiu w kwiaty? Obliczenie: Odpowiedź: Proszę o pomoc.
Odpowiedź

200zł-60zł=140zł 140zł-3m jedwabiu w kwiaty 140:3=(w przybliżeniu )46,60 metr tego jedwabiu kosztował ok. 46,60zł

Obliczenie: Suma do zapłaty=200zł 1m niebieskiego = 60zł 200zł-60zł= 140zł 140zł : 3 = 46,(6) Odpowiedź: 1m jedwabiu w kwiaty kosztuje 46,60zł.

1m jedwiabiu niebieskiego = 60zł 3m jedwiabiu w kwiaty = 200zł-60zł=140zł 1m jedwabiu w kwiaty =140zł/3m=46,6666666...zł=46,(6)zł czyli w zaokrągleniu 46,67zł odp.: 1m jedwabiu w kwiaty kosztował 46,67zł

Dodaj swoją odpowiedź