a) Pan Janusz kupił 8,5 t węgla po 485 zł za tonę . Ile zapłacił ? b) Pan Dominik kupił o 1350 kg więcej węgla tego samego gatunku . Ile zapłacił ? Proszę o rozwiązanie z obliczaniami .

a) Pan Janusz kupił 8,5 t węgla po 485 zł za tonę . Ile zapłacił ? b) Pan Dominik kupił o 1350 kg więcej węgla tego samego gatunku . Ile zapłacił ? Proszę o rozwiązanie z obliczaniami .
Odpowiedź

a] 8,5 ×485=4122,50zł zapłacił b] 8,5t=8500kg 8500kg+1350kg=9850kg=9,85t 9,85×485=4777,25zł zapłacił

Dodaj swoją odpowiedź