Ile kosztuje 1 kg sera jeżeli za 7 deko zapłacono 3,22??

Ile kosztuje 1 kg sera jeżeli za 7 deko zapłacono 3,22??
Odpowiedź

1kg=1000g 1dg=10g 70g (7dg) - 3.22zł 1000 - x 70x=3220zł x=46zł Zapłacono 46 zł za 1 kilogram sera.

Ile kosztuje 1 kg sera jeżeli za 7 deko zapłacono 3,22?? 1 kg = 100 dag 7 dag------------------3,22 zł 100 dag----------------X X = (100 x 3,22) : 7 X = 322 : 7 X = 46 Odp; 1 kg sera kosztuje 46 zł.

1kg=100 dag 7 dag : 3,22=0,46 0,46 razy 100=46 Odp.Kilogram sera będzie kosztować 46 zł.

Dodaj swoją odpowiedź