PROSZĘ ROZWIĄŻCIE DZIELENIE NA UŁAMKACH DZIESIĘTNYCH CHOCIAŻ PO JEDNYM Z PRZYKŁADÓW ALE ZROBIONE DOKŁADNIE.ZAD.OSTATNIE

PROSZĘ ROZWIĄŻCIE DZIELENIE NA UŁAMKACH DZIESIĘTNYCH CHOCIAŻ PO JEDNYM Z PRZYKŁADÓW ALE ZROBIONE DOKŁADNIE.ZAD.OSTATNIE
Odpowiedź

zad2 x-liczba monet możliwych do zrobiena 20dag=200g x=200g/3,4g≈58,82≈58 Odp.można zrobić 58 monet zad1 8,06/0,31=806/31=26 3,4/0,04=340/4=85 5,38/0,08=538/4=134,5 zad3 2,5kg-masa arbuza 6,30zł-cena za 1kg arbuza x-cena za 2,5kg arbuza 2,5*6,30zł=x x=15,75zł 0,80kg-masa pomarańczy 4,78zł-cena za 0,8kg x-cena za 1kg x=4,78zł/0,8≈5,98zł 7,5zł-cena za 1kg 9,3zł-cena za kupioną paprykę x-waga papryki x=9,3zł/7,5zł x≈1,3kg

Dodaj swoją odpowiedź