Kupiono 6kg jabłek po 2,20 zł i kg pomarańczy.Za płacono razem 17,40 zł Ile zapłacono za pomarańcze? +dajcie też obliczenia :*:*

Kupiono 6kg jabłek po 2,20 zł i kg pomarańczy.Za płacono razem 17,40 zł Ile zapłacono za pomarańcze? +dajcie też obliczenia :*:*
Odpowiedź

6kg razy 2,20 zł =13,20 zł 17,40-13,20=4,20 Odp. Za pomarańcze zapłacono 4,20 Liczę na naj ;)

6*2,2=13,2 17,4-13,2=4,2 odp: kilo pomaranczy kosz. 4,2 zł

Dodaj swoją odpowiedź