Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 zł .Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu .Ile kosztował długopis? zapisz za pomocą równania.

Za 3 jednakowe zeszyty i długopis Jacek zapłacił 18 zł .Długopis jest dwa razy droższy od zeszytu .Ile kosztował długopis? zapisz za pomocą równania.
Odpowiedź

a- długopis b- zeszyt 2b =a 3b+a = 18 3b+2b=18 5b=18 /:5 b=3,6 a = 2b a=2*3,6 a=7,2 Odp. Długopis kosztuje 7 złotych 20 groszy

Dodaj swoją odpowiedź