Malwina kupiła pod koniec maja pierwsze czereśnie. Za 20 dag zapłaciła 1,60 zł. W czerwcu czereśnie były już dwa razy tańsze. Ile kosztował jeden kilogram czereśni w czerwcu.(Proszę o rozpisanie zadania)

Malwina kupiła pod koniec maja pierwsze czereśnie. Za 20 dag zapłaciła 1,60 zł. W czerwcu czereśnie były już dwa razy tańsze. Ile kosztował jeden kilogram czereśni w czerwcu.(Proszę o rozpisanie zadania)
Odpowiedź

1,60 /2 =0,80zł 0,80 *5=4zł

Dodaj swoją odpowiedź