Za 0,4kg ciastek zapłacono 4,44zł. Ile kosztuje 1,3 tych ciastek? Proszę o pomoc :) Za najszybszą i prawidłową odpowiedź daje naj ^^

Za 0,4kg ciastek zapłacono 4,44zł. Ile kosztuje 1,3 tych ciastek? Proszę o pomoc :) Za najszybszą i prawidłową odpowiedź daje naj ^^
Odpowiedź

0,4kg - 4,44zł 1,3kg - x zł --------------------- 0,4x=4,44*1,3 0,4x=5,772 /:0,4 x=14,43zł

0.4kg-4.44zł 1.3kg-X 1.3kg*4.44zł=5.772zł=5.73zł

0,4->4,44 1,3:0,4=3,25 3,25*4,44=14,43 1,3kg ciastek kosztuje 14,53

Dodaj swoją odpowiedź