pani agata kupuje róże po 2,50 zł za sztukę, a sprzedaje je po 5,20.ile zarabia pani agata , inwestując 1000 zł w tą transakcję?

pani agata kupuje róże po 2,50 zł za sztukę, a sprzedaje je po 5,20.ile zarabia pani agata , inwestując 1000 zł w tą transakcję?
Odpowiedź

2,50 zł - tyle płaci za jedną różę 5,20 zł - za tyle sprzedaje jedną różę 1000zł - tyle inwestuje 5,20-2,50=2,70 - tyle zarabia na jednej róży 1000:2,5=400 róż - tyle kupiła za 1000zł Jeżeli na jednej róży zarabia 2,7, to na 400 różach: 2,7*400=1080zł ODP.: Inwestująć 1000zł w tą transakcję pani Agata zyska 1080zł.

1000 zł/2,50 = 400 sztuk 400*5,2 = 2080 zł 2080 zł - 1000 zł = 1080 zł Odp. Pani Agata zarabia 1080 zł.

Inwestuje 1000 zł cena zakupu 1 róży 2,5 zł Kupuje: 1000:2,5=400 szt. róż Sprzedaję 400 szt. cena sprzedaży 1 róży 5,20 400x5,20=2080 zł Utarg Zysk: Utarg-inwestycja=2080-1000=1080 zł Zysk Odp. Inwestując 1000 zł Pani Agata zarabia na czysto po zwrocie inwestycji 1080 zł. pozdrawiam:)

Dodaj swoją odpowiedź