mama kupila 10 kg jablek. Kasjerka wydala jej 5,90zł Kilogram Jabłek kosztowal 5 zł. Ile pieniedzy miala mama
mama kupila 10 kg jablek. Kasjerka wydala jej 5,90zł
Kilogram Jabłek kosztowal 5 zł. Ile pieniedzy miala mama
kg jablek-5zł 10kg*5zł=50zł 50+5.90=55.90zł odp: Mama miała przy sobie 55 zł i 90 gr.
10*5=50zł- Tyle zapłaciła mama za 10kg jabłek. 50+5,9= 55,9 Tyle pieniędzy miała mama
10*5 = 50 50+5,90 = 55,90