Koszt rejsu statkiem spacerowym po Wiśle dla 30 uczniów wyniósł 495 zł. Oblicz, ile kosztował 1 bilet.

Koszt rejsu statkiem spacerowym po Wiśle dla 30 uczniów wyniósł 495 zł. Oblicz, ile kosztował 1 bilet.
Odpowiedź

30 uczniów 495 zł wszystkie bilety x= cena 1 biletu 30x=495/30 x=16,50 zł 1 bilet kosztował 16,50 zł

495zł / 30 = 16,5 zł Odp. Jeden bilet kosztuje 16.50 zł

495%30=16,50

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Koszt rejsu statkiem spacerowym po Wiśle dla 30 uczniów wyniósł 495 zł. Oblicz ile kosztował jeden bilet. 

Koszt rejsu statkiem spacerowym po Wiśle dla 30 uczniów wyniósł 495 zł. Oblicz ile kosztował jeden bilet. ...