Koszt rejsu statkiem spacerowym po Wiśle dla 30 uczniów wyniósł 495 zł. Oblicz, ile kosztował 1 bilet.
Koszt rejsu statkiem spacerowym po Wiśle dla 30 uczniów wyniósł 495 zł. Oblicz, ile kosztował 1 bilet.
30 uczniów 495 zł wszystkie bilety x= cena 1 biletu 30x=495/30 x=16,50 zł 1 bilet kosztował 16,50 zł
495zł / 30 = 16,5 zł Odp. Jeden bilet kosztuje 16.50 zł
495%30=16,50
Koszt rejsu statkiem spacerowym po Wiśle dla 30 uczniów wyniósł 495 zł. Oblicz ile kosztował jeden bilet. ...