układy równań Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie 1 gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki , a jakiej jednej spinki. potrzebne na dziś do 17.00

układy równań Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie 1 gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki , a jakiej jednej spinki. potrzebne na dziś do 17.00
Odpowiedź

x-gumki y-spinki 4x+6y=4,80 g+10y=4,60 /(-4) 4x+6y=4,80 -4g-40y=-18,4 ________________________+ -34y=-13,6/-13,6 y=2,5 4x+6*2,5=4,80 4x+15=4,80 4x=15-4,80 4x=10,2/4 x=2,55 y=2,5 Odp: Cena jednej gumki wynosiła 2,55 zł, a spinki 2,50 zł.

Dodaj swoją odpowiedź