Uczniowie kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba. Zapłacili za nie razem 4,05 zł. Po namyśle postanowili dokupic jeszcze 2 takie same bochenki. Ile jeszcze musieli dopłacic?

Uczniowie kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba. Zapłacili za nie razem 4,05 zł. Po namyśle postanowili dokupic jeszcze 2 takie same bochenki. Ile jeszcze musieli dopłacic?
Odpowiedź

4.05 / 3 = 1.35(jeden bochenek chleba) 1.35*2=2.70(tyle musieli dopłacić)

4,05:3=1,35zł -cena bochenka 2*1,35=2,70zł

4,05 : 3 = 1,35 2 * 1,35 = 2,70 zł Będa musieli doppłacić 2,70 zł

Dodaj swoją odpowiedź