za 3kg jednakowych cukierków zapłacono 73,80zł.oblicz ile kosztuje 1kg takich cukierków?

za 3kg jednakowych cukierków zapłacono 73,80zł.oblicz ile kosztuje 1kg takich cukierków?
Odpowiedź

73,90:3=24.6 zł odp. kilo cukierków kosztuje 24.6zł

3kg------------- 73,80 1kg------------- x 3x=73,80/:3 x=24,60 zł odp.: 1 kg takich cukierków kosztuje 24,60zł.

Dodaj swoją odpowiedź