Za 2kg kiwi i 3 kg bananow zaplacono 7,70zł. Ile kosztuje 1kg kiwi, jeśli 1kg bananów jest 2 razy tanszy od 1 kg kiwi? prosze o obliczenia no albo w gorszym wypadku o wzór ukadu rownan i wynik ;D z góry thx. ;)

Za 2kg kiwi i 3 kg bananow zaplacono 7,70zł. Ile kosztuje 1kg kiwi, jeśli 1kg bananów jest 2 razy tanszy od 1 kg kiwi? prosze o obliczenia no albo w gorszym wypadku o wzór ukadu rownan i wynik ;D z góry thx. ;)
Odpowiedź

x-cena 1kg kiwi y-cena 1kg bananów 2x+3y=7,7 x=2y 2×2y+3y=7,7 4y+3y=7,7 7y=7,7 y=1,1zł x=2y=2×1,1=2,2 zł odp.1kg kiwi kosztuje 2,2zł a bananów 1,1zł

x-kiwi y-banany 2x+3y=7.70zł y=0.5x 2x+3(0.5x)= 7.70zł 2x+1.5x=7,7zł 3,5x=7.70/ :3.5 x= 2.2zł y= 0.5*2.2zł y=1.1zł 1kg kiwi kosztuje 2.2zł 1kg bananów kosztuje 1.1zł

Dodaj swoją odpowiedź