Ania mkupila 40 dag kiwi po 8.20 za kilogram i 3/4 jablek po 2,60 za kilogeam.ile zaplacila ania za owoce Prosze o pomoc

Ania mkupila 40 dag kiwi po 8.20 za kilogram i 3/4 jablek po 2,60 za kilogeam.ile zaplacila ania za owoce Prosze o pomoc
Odpowiedź

o,4*8,20zł+0,75*2.60zł= 3,28zł+1,95zł= 5,23zł Napewno tak:)

40 dag kiwi to inaczej 0,4kg kiwi o,4*8,2=3.28 3/4kg jabłek to inaczej 0,75kg jabłek 0,75*2,60=1,95 3,28+1,95=5,23 Odp.:Ania zapłaciła 5,23zł

40 dag = 0,4 kg po 8,20zł/kg - kiwi 3/4kg = 0,75 kg po 2,60zł/kg - jabłka 0,4*8,20=3,28 zł 0,75*2,60=1,95 3,28+1,95=5,23 zł Odp.Ania zapłaciła za owoce 5,23 zł.

Dodaj swoją odpowiedź