Kuba dojeżdża do pracy samochodem. Jego miejsce pracy jest oddalone od domu o 15 km, a samochód spala 6,5 litra paliwa na 100 km. Litr benzyny kosztuje 3,20. W lutym było 20 dni roboczych. Ile w lutym kosztowały Kubę dojazdy do pracy?

Kuba dojeżdża do pracy samochodem. Jego miejsce pracy jest oddalone od domu o 15 km, a samochód spala 6,5 litra paliwa na 100 km. Litr benzyny kosztuje 3,20. W lutym było 20 dni roboczych. Ile w lutym kosztowały Kubę dojazdy do pracy?
Odpowiedź

15*2=30km bo do pracy i z pracy do domu 30*20=600km 600:100=6 6*6,5=39 l 39*3,20 zł=124,80 zł

15*2=30km bo do pracy i z pracy do domu 30*20=600km 600:100=6 6*6,5=39 l 39*3,20 zł=124,80 zł

20 * 30= 600 km - km pokonane w 20 dni czyli 6* 6,5l= 39l 39 *3.20=124,8 zł

Dodaj swoją odpowiedź