Kupiono 6kg jabłek po 2.20 i 1kg pomarańczy . Zapłacono razem 17.40 zł. Ile zapłacono za pomarańcze?

Kupiono 6kg jabłek po 2.20 i 1kg pomarańczy . Zapłacono razem 17.40 zł. Ile zapłacono za pomarańcze?
Odpowiedź

6*2.20= 13.2 17.4-13.2=4.2 za pomarańcze zapłacono 4,20 zł

6*2,20=13.20 17.40-13.20=4,20 - cena pomaraczy

Dodaj swoją odpowiedź