wiosna wzrasta spozycie lodow .lody sprzedawane sa w pojemnikach 1,5 kilogramowych w cenie 18 zł oraz w porcjach galkach 50 gramowych w cenie 1,20 zł za gałke. oblicz ile razy drozsze niz lody w pojemnikach sa te porcjowane w gałkach.

wiosna wzrasta spozycie lodow .lody sprzedawane sa w pojemnikach 1,5 kilogramowych w cenie 18 zł oraz w porcjach galkach 50 gramowych w cenie 1,20 zł za gałke. oblicz ile razy drozsze niz lody w pojemnikach sa te porcjowane w gałkach.
Odpowiedź

1,5kg=1500g ilość możliwych gałek: 1500:50=30 cena 1 gałki z wiadra: 18zł:30=0,6zł 1,2:0,6=2 lody w gałkach są 2 razy droższe

1,50 kg - 18 zł 0,05 kg - 1,20 zł 1,50 kg : 0,05 kg = 30 30 * 1,20 zł = 36 zł 36 zł - 18 zł = 18 zł 36 zł : 18 zł = 2 razy Odp : Lody porcjowane w gałkach w 1,50 kg są 2 razy droższe niż te w pojemnikach 1,50 kg.

Dodaj swoją odpowiedź