http://www.wieliczuk.webhost.pl/matematyka/Pliki/Zestaw5.pdf Na tej stronię jest podane zadanie jest tam taki diagram. Proszę o pomoc w rzwiązaniu zadania 8, 9 ,10 bardzo proszę o pomoc..

http://www.wieliczuk.webhost.pl/matematyka/Pliki/Zestaw5.pdf Na tej stronię jest podane zadanie jest tam taki diagram. Proszę o pomoc w rzwiązaniu zadania 8, 9 ,10 bardzo proszę o pomoc..
Odpowiedź

zad8) 0,1 = 10% 10% z 3200zł = 320zł 320zł : 8 = 40zł odp. Jedna lekcja kosztuje 40zł zad9) styczeń: 3/4 z 3200zł =2400zł luty: 70% z 3200zł = 2240zł 2400zł - 2240zł = 160zł odp. Na jedzenie i opłaty w luty wydali o 160zł mniej niż w styczniu zad10) 15% z 3200zł = 480zł 480zł : 12,6 = 38,095 odp. mogli kupić 38,095 litrów farby

Dodaj swoją odpowiedź