1.Odległość między dwoma punktami wynosi w rzeczywistości 2km. Na mapie ta odległość jest równa 0,5cm. W jakiej skali zrobiony jest rysunek ? 2. Kilogram sera kosztuje 16zł. Ile trzeba zapłacić za 40dag sera ?

1.Odległość między dwoma punktami wynosi w rzeczywistości 2km. Na mapie ta odległość jest równa 0,5cm. W jakiej skali zrobiony jest rysunek ? 2. Kilogram sera kosztuje 16zł. Ile trzeba zapłacić za 40dag sera ?
Odpowiedź

1. 0,5cm-2km 1cm-4km 4km-4000m-400000cm 1cm-400000cm 1:400000 2. Kilogram sera kosztuje 16zł. Ile trzeba zapłacić za 40dag sera ? 1kg=100dag 100----16 40------x 100x=40*16______/100 x=6,4zł

1. 2km-200000cm 200000cm/0.5=400000 skala 1:400000 Rysunek zrobiony jest w skali 1:400000 2. 40dag-0.4kg 0.4*16=6.4zł Za 40dag sera trzeba zapłacić 6.4 zł.

1. 0,5cm = 5mm 2,5mm:1000000mm Odp:Ten rysunek jest zrobiony w skali 2,5 : 1000000. 2. 1kg sera - 16zł 100dag sera - 16zł 10dag - 1,6zł 20dag - 3,2zł 40dag - 6,4zł Odp: Za 40 dag sera należy zapłacić 6 złotych i 40 groszy. :)

Dodaj swoją odpowiedź