Oscar kupił 13 ołówków i 3 gumki za 10 zł. Ołówek kosztuje więcej niż gumka, a cena ołówka i gumki jest całkowitą wielokrotnością 10 gr. Jaki jest całkowity koszt, w groszach, jednego ołówka?

Oscar kupił 13 ołówków i 3 gumki za 10 zł. Ołówek kosztuje więcej niż gumka, a cena ołówka i gumki jest całkowitą wielokrotnością 10 gr. Jaki jest całkowity koszt, w groszach, jednego ołówka?
Odpowiedź

1 ołowek kosztuje 100 groszy czyli 1 zł

Dodaj swoją odpowiedź