a) 0,5kg * 18,40zł= 9,20zł b) 0,25kg* 18,40=4,60zł c) 0,1kg* 18,40=1,84zł d) 0,75kg* 18,40=13,80zł e) 1,5kg* 18,40=27,60zł f)1,05kg*18,40=19,32zł
a)9,20zł 18,40/2=9,20zł b)4,60zł 9,40/2=4,60zł c)1,84zł 9,20/5=1,84zł d)13,80zł 18,40/4*3=13,80zł e)27,60zł 18,40+9,20=27,60zł f)19,32zł 1,84/2=0,92zł 0,92zł+18,40zł=19,32zł liczę na naj :D
a) pół kg sera 1kg-18,40 0,5-x x=9,2 Odp. Pół kilograma sera kosztuje 9,2 zł. b) ćwierć kg sera 100:4=25dag 100 dag- 18,40 25dag-x 100x=460/:100 x=4,6 Odp. 25 dag sera kosztuje 4,6zł. c)10 dag sera 1kg=100dag 100dag-18,40 10dag-x 100x=184/:100 x=1,84 Odp. 10 dag sera kosztuje 1,84zł d)trzy czwarte sera 100dag-18,40 75dag-x 100x=1380/:100 x=13,8 Odp: 75dag sera kosztuje 13,8 zł e)jedna cała jedna druga sera 100dag-18,40 15dag-x 100x=2760/:100 x=27,6 Odp. 150 dag sera kosztuje 27,6zł f)1,05 kgsera 1kg-18,4 1,05kg-x x=19,32 Odp. 1,05kg sera ksztuje 19,32 zł