Zad 1 Za 0,35dag sera zapłacono 5,46. Ile kosztuje 1 kg sera? Zad 2 Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłacono 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera? (proszę o obliczenia)

Zad 1 Za 0,35dag sera zapłacono 5,46. Ile kosztuje 1 kg sera? Zad 2 Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłacono 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera? (proszę o obliczenia)
Odpowiedź

Zad 1 Za 0,35dag sera zapłacono 5,46. Ile kosztuje 1 kg sera? chyba 0,35kg=35dag, inaczej trochę straszne ceny wychodzą [; 5,46:0,35=15,6 [zł/kg] Zad 2 Za 2/5 kg sera [s] i 30 dag szynki [z] zapłacono 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera? 0,4s+0,3z=11,26 z=18,2 0,4s+0,3*18,2=11,26 0,4s=11,26-5,46=5,8 s=5,8:0,4=14,5

1.) 0,35dag - 5,46zł 100dag - × 546 = 0,35× / :0,35 × = 15,60 zł Odpowiedź: Kilogram sera kosztuje 15,60zł.

zad 1 5,46/0,35×100=15,60-kg sera zad 2 2/5kg sera=40dag 18,20/100×30=5,46-szynka 11,26-5,46=5,80-ser 5,80/0,40×100=14,50-kg sera

Dodaj swoją odpowiedź