6a i 6b jadą na 3 dniówkę wycieczkę do warszawy.oblicz koszt tej wycieczki jeśli przejazd z Jaworzna do Warszawy wynosi 1250zł.Nocleg 35zł za osobę.Wyżywienie 28zł za osobę.inne wydatki (bilety wstępu) 40zł od osoby uczestników jest 36. pilne

6a i 6b jadą na 3 dniówkę wycieczkę do warszawy.oblicz koszt tej wycieczki jeśli przejazd z Jaworzna do Warszawy wynosi 1250zł.Nocleg 35zł za osobę.Wyżywienie 28zł za osobę.inne wydatki (bilety wstępu) 40zł od osoby uczestników jest 36. pilne
Odpowiedź

6208 zł ;D

Nocleg 35zł za osobę.Wyżywienie 28zł za osobę.inne wydatki (bilety wstępu) 40zł od osoby uczestników jest 36. obliczamy koszt noclegu , wyżywienie i bilety wstępu oraz koszt dojazdu Na wycieczce będzie 2 noclegi:2*(36*35) 3 dni wyżywienie:3*(36*28) bilety wstępu:36*40 Koszt dojazdu 1250 2*(36*35)+3*(36*28)+36*40+1250=2*1260+3*1008+1440+1260= 2520+3024+1440+1250=8234 Koszt całej wycieczki wynosi 8 234 zł W przeliczeniu na jednego uczestnika 8 234:36=228,73gr

uczniów jest- 36 Nocleg 36*35=1260 Wyżywienie 36*28=1008 inne wydatki 36*40=1440 razem 3708 -suma za jeden dzien 3708*3(dni)=11124 przejaz w jedna strone 1250zł*2=2500-przejaz tam i z powrotem 11124+2500=13624zł za 36 osób trzeba bd zapłacic 13624zł

Dodaj swoją odpowiedź