Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 zł . Ile kosztuje 40 dag tej szynki ? Odpowiadajcie na poziomie Podstawowym !!
Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 zł . Ile kosztuje 40 dag tej szynki ? Odpowiadajcie na poziomie Podstawowym !!
7,44/0,3=24,8 24,8*0,4=9,92zl Za 40 dag (0,4kg) szynki trzeba zaplacic 9,92 zl
0,3kg-7,44zł 0,4kg-x zł 2,976-0,3x x=2,976:0,3=9,92zł-cena szynki
Dane: 0,3 kg = 7, 44 zł Szukane: Ile kosztuje 40 dag tej szynki ? Rozwiązanie: 40 dag = 0,4 kg 0,3 kg = 7,44 zł / : 3 0,1 kg = 2, 48 zł 0,3 kg + 0,1 kg = 0,4 kg 7, 44 zł + 2, 48 zł = 9,92 zł Odp. 40 dag tej szynki kosztuje 9,92 zł :D