mama kupiła 4,6kg pomarańczy po 5,50zł za 1 kg i 3,8kg grejfrutów po 6,30zł za 1 kg. czy wystarczyło jej 50zł na zapłacenie za te zakupy? Ile pieniędzy zabraknie lub ile zostanie?

mama kupiła 4,6kg pomarańczy po 5,50zł za 1 kg i 3,8kg grejfrutów po 6,30zł za 1 kg. czy wystarczyło jej 50zł na zapłacenie za te zakupy? Ile pieniędzy zabraknie lub ile zostanie?
Odpowiedź

4,6 × 5,5 = 25,3 zł 3,8 × 6,3 = 23,94 zł 25,3 zł + 23,94 zł = 49,24 zł 50 zł - 49,24 = 0,76 zł Odp. Mamie zostanie 76 groszy. Liczę na naj ;)

Dodaj swoją odpowiedź