2.Za2 kg. jabłek 3 kg. gruszek zapłaciłeś 6zł 90 gr. Gdybyś kupił 3kg. jabłek zapłaciłbyś o 30 gr. mniej. ile kg. jabłek mógłbyś kupić za 18 zł.

2.Za2 kg. jabłek 3 kg. gruszek zapłaciłeś 6zł 90 gr. Gdybyś kupił 3kg. jabłek zapłaciłbyś o 30 gr. mniej. ile kg. jabłek mógłbyś kupić za 18 zł.
Odpowiedź

jab-x gru-y 2x + 3y = 6,9 /*3 3x+2y = 6,6 /*(-2) 6x + 9y = 20,7 -6x - 4y = -13,2 5y=7,5 y = 3/2 =1,5 2x+3 * 3/2 =6,9 2x+9/2=6,9 /*2 4x = 13,8-9 4x=4,8 x = 1,2 jab-1,2 gru - 1,5 18:1,2 = 15 Za 18 zł można kupić 15 kg jabłek

jabłka-y gruszki-x 2y + 3x = 6,9 /*3 3y+2x = 6,6 /*(-2) 6y + 9x = 20,7 -6y - 4x = -13,2 5x=7,5 x = 1,5 2y+9:2=6,9 /*2 4y = 13,8-9 4y=4,8 y = 1,2 18:1,2 = 15 Odpowiedź: Za 18 zł można kupić 15kg jabłek

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1. w rombie dłuższa przekątna wynosi 8cm., a kąd rozwarty 120 stopni. Oblicz pole i obwód rombu. 2.Za2 kg. jabłek 3 kg. gruszek zapłaciłeś 6zł 90 gr. Gdybyś kupił 3kg. gruszek zapłaciłbyś o 30 gr. mniej. ile kg. jabłek mógłbyś kupić za 18 zł.

1. w rombie dłuższa przekątna wynosi 8cm., a kąd rozwarty 120 stopni. Oblicz pole i obwód rombu. 2.Za2 kg. jabłek 3 kg. gruszek zapłaciłeś 6zł 90 gr. Gdybyś kupił 3kg. gruszek zapłaciłbyś o 30 gr. mniej. ile kg. jabłek mógłbyś ku...