Kilogram jabłek kosztuje 2,80zł, a kilogram gruszek kosztuje 3,40 zł A. Ile kosztuje 1½ kg jabłek B. Ile kosztuje 1⅕ kg gruszek Ile trzeba zapłacić za 2¼ kg jabłek i ¾ kg gruszek

Kilogram jabłek kosztuje 2,80zł, a kilogram gruszek kosztuje 3,40 zł A. Ile kosztuje 1½ kg jabłek B. Ile kosztuje 1⅕ kg gruszek Ile trzeba zapłacić za 2¼ kg jabłek i ¾ kg gruszek
Odpowiedź

A) 1½ * 2,80 = 4,2Ozł B) 1⅕ * 3,40 = 4,08zł 2¼ * 2,80 + ¾ * 3,40 =6,3 + 2,55 = 8,85zł

Dodaj swoją odpowiedź