Gospodarz kupił dwa gatunki węgla, za pierwszy gatunek zapłacił 240 zł, a za drugi trzy razy mniej. ile złotych zapłaciła gospodarz za drugi gatunek węgla?

Gospodarz kupił dwa gatunki węgla, za pierwszy gatunek zapłacił 240 zł, a za drugi trzy razy mniej. ile złotych zapłaciła gospodarz za drugi gatunek węgla?
Odpowiedź

za drugi gatunek węgla zapłacił 80 złotych

240zł : 3 = 80zł za drugi gatunek zapłacił 80 zł

Dodaj swoją odpowiedź