Jedna bułka z makiem kosztuje 35groszy.oblicz ile najwięcej bułek z makiem można kupić za 10zl
Jedna bułka z makiem kosztuje 35groszy.oblicz ile najwięcej bułek z makiem można kupić za 10zl
10 : 0,35 = 28,5714286 nie można kupić części bułki, więc zaokrąglamy w dół 28,5714286≈28 Odp. Można kupić 28 bułek.
10 : 0,35 = 28,57 za 10zł można kupic 28 bułek.