zad. 1 12m * 20m = 240m² - powierzchnia całej działki (20% * 240m²) :100% = 4800m² : 100% = 48m² - powierzchnia działki a = √48m² = √16*3 = 4√3 m Obw. = 4 *(4√3) = 16√3m przybliżenie 16*1,7 = 27,2m Odp. potrzeba ok. 27,2m siatki na ogrodzenie fontanny. zad.3 P(1 pokoju) = 8m * 8m = 64m² P(2 pokoju) = 6m *6m = 36m² P(3 pokoju) = (90° : 360°) * π(6m)² = 0,25 * 3,14 * 36m² = 28,26m² P(4 pokoju) = (90° : 360°) * 3,14 * (8m)² = 0,25 * 3,14 *64m² =50,24m² P(całego domu) = 64m² + 36m² +28,26m² + 50,24m² = 178,5m² zad 5 P(koła) = πr² r=3m P = 3,14 * (3m)² = 3,14 * 9m² = 28,26 m² P(kwadratu) = a² P(kwad.) = (4m)² = 16m² Odp. Klomb w kształcie koła ma większe pole. zad. 8 P(trapezu) = ½ (a+b) * h a = 4m h = 4√2 h² + c² = 36 (4√2)² + c² = 36 32 +c ² = 36 / -32 c² = 4 /√ c = 2m b = 2m+2m+4m =8m P = ½(4m + 8m) *4√2m = ½ * 12m * 4√2m = 6m *4√2m = 24√2 m² zad. 11 P (prostokąta) = a * b P(prost.) = 45m * 40m = 1800m² Obw = 2a +2b Obw. = 2*45m +2*40m = 90m + 80m = 170m 170m - 4,5m = 165,5m zad. 12 a = 30m - własność trójkąta o kątach 90°, 45°, 45° P = 30m * 30m = 900m² Obw. = 4, 30m = 120m zad. 13 P(trójkąta) = (99m : 2) * 88m = 49,5m * 88m = 4356m² a = √4356m² = 66m obw. = 4 * 66m = 264m Odp. Potrzeba 264m siatki aby ogrodzić działkę. zad. 14 50² = 30² +x² 2500 = 900 + x² / -900 1600 = x² /√ x = 40cm 100² = 30² +y² 10000 = 900 + y² /-900 9100 = y² /√ y = 95cm - w przybliżeniu 2 * 50m + 40 + 2* 30 + 2 * 100 + 95 = 495 cm = 4,95m Odp. Potrzeba prawie 5 m listewki na latawiec P (a * b) : 2 a = 1,35 m b = 0,9m P (1,35 * 0,9) :2 = 0,6075 m² Odp. tomek będzie potrzebował ok. 0,61m² foli. zad. 15 18,84m = 2πr / :2 9,42 = 3,14 * r /: 3,14 r = 3m P= πr² P = 3,14 * 3² P = 3,14 * 9m² = 28,28m² Resztę postaram się jeszcze zrobić ;))
Proszę o dokładne obliczenia,w przeciwnym razie SPAM.! Daję dużo punktów.
Hasło: zso11.
Odpowiedź
Dodaj swoją odpowiedź