Ser kosztuje 18,40 zł za 1kg. Oblicz, ile kosztuje: a)pół kilograma sera b)ćwierć kilograma sera c)10 dag sera d)¾ kg sera e)1 ½ kg sera f)1,05 kg sera. Proszę o odpowiedzi z działaniami i z góry dziękuje:)

Ser kosztuje 18,40 zł za 1kg. Oblicz, ile kosztuje: a)pół kilograma sera b)ćwierć kilograma sera c)10 dag sera d)¾ kg sera e)1 ½ kg sera f)1,05 kg sera. Proszę o odpowiedzi z działaniami i z góry dziękuje:)
Odpowiedź

18,40zł=1kg b]0,25kg×18,40=4,60zł a]0,5kg×18,40=9,20zł c]10dag=0,1kg×18,40=1,84zł d]¾kg=0,75kg×18,40=13,80zł e]1½kg=1,5kg×18,40=27,60zł f]1,05kg×18,40=19,32zł

a) 0,5*18,4=9,20zł b) 0,25*18,4=4,60zł c) 1/10*18,4=1,84zł d) 3/4*18,4=13,80zł e) 1,5*18,4=27,60zł f) 1,05*18,4=19,32zł

a)pół kilograma sera: 18,40 : 2 = 9,20 zł b)ćwierć kilograma sera: 1/4 * 18,40 = 4,60 zł c)10 dag sera: 18,40 : 10 = 1,84 zł d)¾ kg sera 0,75 * 18,40 = 13,80 zł e)1 ½ kg sera 1,5 * 18,4 = 27,60 zł f)1,05 kg sera: 1,05 * 18,40 = 19,32 zł liczę na naj ;)

Dodaj swoją odpowiedź