Malwina kupiła pod koniec czerwca czereśnie za 20dag zapłaciła 1,60zł w lipcu czereśnie były 2 razy tańsze ile kosztował 1 kg czereśni w lipcu? POMOCY!!! do jutra a ja tego nie kapuje...

Malwina kupiła pod koniec czerwca czereśnie za 20dag zapłaciła 1,60zł w lipcu czereśnie były 2 razy tańsze ile kosztował 1 kg czereśni w lipcu? POMOCY!!! do jutra a ja tego nie kapuje...
Odpowiedź

20 dag - 1,6zl 100dag- x x=1,6*100 /20= 160/20= 8zł (cena za 1kg) Jeżeli w lipcu czeresnie były dwa razy tańsze tzn.: 8zł:2= 4zł Odp.: W lipcu czereśnie kosztowały 4zł.

20 DAG --- 1,6 zl 100dag --- xzl x=100*1,6/20 x=8zl 8zl:2=4zl Odp. Kilogram czereśni w lipcu będzie kosztowal 4 zl. =]] momisia

czerwiec: 0,2kg-1,6zł 1kg-x x=1*1,6/0,2=8zł lipiec: 8:2=4zł Odp: W lipcu 1kg czereśni kosztował 4zł.

Dodaj swoją odpowiedź