Koszt szkolnej wycieczki na Mazury byl rowny 5930 zl.Ile zlotych zaplacil kazdy z 26 uczniow,jezeli rada rodzicow dolozyla 600 zl?

Koszt szkolnej wycieczki na Mazury byl rowny 5930 zl.Ile zlotych zaplacil kazdy z 26 uczniow,jezeli rada rodzicow dolozyla 600 zl?
Odpowiedź

5930 - 600 = 5330 5330zł : 26 = 205zł odp:każdy z 26 uczniów zapłaci 205 zł.

(5930zł-600 zł):26=5330zł:26=205 zł odp. Każdy z uczniów zapłaciłby 205 zł.

5930-600=5330 5330/26=205 (zł)

Dodaj swoją odpowiedź