Za 1 i 3/4 kilograma winogrona zapłaciłam 9.80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron.? (proszę o obliczenia i wgl.)

Za 1 i 3/4 kilograma winogrona zapłaciłam 9.80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron.? (proszę o obliczenia i wgl.)
Odpowiedź

1,75kg ------------ 9,8zł 1kg ------------- x zł 1,75x=9,8 |:1,75 x=5,6 [zł] Licze na najlepsze:).

Obliczamy z proporcji: 1¾ kg - 9.80 zł 1 kg - x zł Mnożymy na krzyż wiec : x = 1 kg * 9.80 zł / 1¾ kg x = 9.80 zł/1.75 x = 5,6 zł Odp. Kilogram tego winogrona kosztuje 5.60 zł

x- cena za kg 1¾=1,75 1,75-9,80zł 1-xzł 1,75x=9,80*1 1,75x=9,80/:1,75 x=5,6 Odp. Kg winogron kosztuje 5,60zł.

Dodaj swoją odpowiedź