Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90 gr. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukowała i sprzedała 2200 gałek lodów. Ile zarobiła w tym czasie?? Proszę o SZYBKĄ POMOC:))

Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90 gr. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukowała i sprzedała 2200 gałek lodów. Ile zarobiła w tym czasie?? Proszę o SZYBKĄ POMOC:))
Odpowiedź

2200*0,9zl = 1980 zl

90gr*2200=198000gr=1980zł

trzeba obliczyć pisemnie : * 2200 razy 90 = 198000 groszy Czyli 1980 złotych . Odpowiedź : Cukiernia zarobiła w ciągu tygodnia 1980 złotych

Dodaj swoją odpowiedź