Za 1 i 3/4 kg winogron zapłciłem 9,80zł.Ile kosztuje kg tych winogron?

Za 1 i 3/4 kg winogron zapłciłem 9,80zł.Ile kosztuje kg tych winogron?
Odpowiedź

1,25kg-9,80zł /÷1,25 1kg=7,84zł

1i3/4= 7/4 9,80 : 7 =1 ,40 za 1/4 2 kg = 8/4 1,40 * 8 = 11.20 zł

1i 3/4kg= 7/4 9,80zl= 980/100 (ja chcialam tu zastosowac proporcje mam nadzieje ze to jest widoczne) 7/4 - 980/100 1 - x 7/4 x =980/100/ *4/7 x=5,6zl odp. kilogram winogron kosztuje 5,6zl.

Dodaj swoją odpowiedź